Konopie indyjskie niebezpieczne? W takim razie co z cukrem, alkoholem i tytoniem...?

Konopie indyjskie to temat, który budzi nieustanne emocje. Co jakiś powraca temat ich legalizacji, a wówczas przeciwnicy i zwolennicy prześcigają się w dyskusjach na temat ewentualnej szkodliwości. Istotny jest także temat medycznej marihuany. W głowach wielu osób wciąż funkcjonuje ona jako niebezpieczny narkotyk, jednak warto wiedzieć, że istnieje wiele groźniejszych substancji, które spożywamy na co dzień bez żadnych konsekwencji.

Cukier - biała śmierć

Chociaż w naszym społeczeństwie codzienne spożywanie słodkich przekąsek jest czymś normalnym i akceptowalnym, mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo jest to niebezpieczne. Regularne spożycie cukru może powodować wiele chorób, dlatego jest ono niewskazane dla osób w każdym wieku.

Papierosy - rozpowszechniona trucizna

Każdy wypalony przez nas papieros to porcja trujących substancji, która osadza się w organizmie i powoduje powstawanie w nim niekorzystnych zmian. Najpopularniejszy rak płuc to tylko początek listy groźnych chorób, które możemy zafundować sobie i naszym najbliższym poprzez regularne palenie tytoniu.

Alkohol naprawdę szkodzi zdrowiu

Sięgając po nasz ulubiony drink rzadko zdajemy sobie sprawę, że na dłuższą metę może to prowadzić nie tylko do uzależnienie, ale także do poważnych schorzeń, w tym marskości wątroby i niewydolności nerek.

W kontekście poważnych chorób i uzależnień, które powodowane są przez całkowicie legalne używki, marihuana wydaje się wyjątkowo mało szkodliwa, szczególnie biorąc pod uwagę jej właściwości leczenia bólu.