Medyczna marihuana a choroba ADHD

ADHD to problem nadpobudliwości ruchowej i psychoruchowej. Osoby, u których stwierdzone jest ADHD są nadpobudliwe i mają problemy z koncentracją. Zażywając marihuanę medyczną zmniejsza się impulsywność.  Pacjenci, którzy używają medycznej marihuany, potwierdzają regulowanie objawów ADHD.

Badania potwierdzające wpływ medycznej marihuany

Wiele badań, potwierdza także pozytywny wpływ marihuany medycznej na ludzi i zwierzęta mających ADHD. Wiele pacjentów nie reagowało na leki natomiast po leczeniu marihuaną medyczną doświadczali sporej poprawy ogólnej, poprawy koncentracji ale także i snu. Obniżona była także ich impulsywność. Leki standardowe miały małą skuteczność. Leki konwencjonalne mają też sporo skutków ubocznych.

Odczucia pacjentów

Badani pacjenci, którzy przyjmowali marihuanę medyczną, potwierdzają także poprawę w życiu prywatnym i także zawodowym. Osoba mająca ADHD ma niedobór endokannabinoidów. Zażywając medyczną marihuanę, która spowalnia neuroprzekaźniki i daje dużo więcej czasu dla mózgu co w konsekwencji skutkuje większą koncentracją i skupieniem. Standardowe leki mogą wywoływać nerwowość, problemy ze snem albo brak apetytu.

Redukcja objawów dzięki medycznej marihuanie

Zażywanie medycznej marihuany może redukować objawy choroby. Skutki terapeutyczne po zażywaniu medycznej marihuany są zdecydowanie lepsze w porównaniu z lekami standardowymi a co najważniejsze skutki uboczne są bardzo znikome.

Zbiór nasion

Warto wiedzieć, że kolekcjonowanie nasion medycznej marihuany w Polsce jest legalne i warto z tego skorzystać. Kupuje się je w sklepach internetowych.